Afrika’da yaşayan Müslüman kardeşlerimiz, ülkelerinde yaşanan yoksulluk sorunları sebebi ile kurban ibadetlerini yerine getirememektedir. Bu sebeple ise Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak bağışçılarımızın destekleri ile beraber kurban bağışı yardım faaliyeti düzenlemekteyiz.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) kurbanların üç bölünerek dağıtılmasını buyurmuştur. Kurban etlerinin bir kısmı evde kalması, bir kısmının eş ve dosta dağıtılması, bir kısmının da kurban kesemeyen yardıma muhtaç insanlara dağıtılması gerektiğini öğütlemiştir. Bu sebeple etrafınızda yardıma muhtaç, kurban kesemeyen birileri bulunmuyorsa derneğimiz ile iletişime geçerek kurban bağışlarınızı Afrika’da kurban eti bekleyen Müslüman kardeşlerimize desteğinizi sağlayabilirsiniz.

Kurban bağışları bir ailenin hem açlık sorunlarına destek olmuş olacaksınız hem de dini açıdan sevap kazanmış olacaksınız. Kurban dinimizde paylaşmak, yardımlaşmak, Allah’a yakın olmak ve onun rızasına ermek anlamına gelmektedir. Bu sebeple dini açıdan zengin olmayan ve kurbanlarını kesemeyen Müslüman kardeşlerimiz ile kurban etlerinizi paylaşabilirsiniz.

Öncü Ol Derneği olarak yıllardır kurban bağışı yardım faaliyetimiz ile birlikte Afrika’ya desteğimizi sağlamaktayız. Her yıl düzenli olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine kurban bağışlarını ulaştırmaktayız. Derneğimiz daha fazla insana kurban bağışlarını ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu sebeple derneğimize yapılan bağışlar oldukça önemlidir.

Öncü Ol Derneği olarak kurban bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımızda ve ya kurban bağışlarınızın kesimleri esnasında görüntüler alarak siz değerli bağışçılarımıza ulaştırmaktayız. Derneğimiz, şeffaflık ve güven esaslı bir yardım faaliyeti sürdürmeyi amaçladığı için bağış sonrası bilgilendirme mesajlarına oldukça önem vermektedir. Kurban bağışlarını derneğimiz, hijyenik ortamlarda ve işinde ehli kişiler tarafından kesimlerini yaptırmaktadır. Covid-19 tedbirleri kapsamında da hem kesim işlemleri hem de kurban bağışı dağıtım işlemleri gerçekleşmektedir.

Kurban bağışınız ile birlikte bir ailenin sofrasına destek olmak istiyorsanız derneğimize bağışlarınızı hem yurtiçinden hem de yurtdışından kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncü Ol Derneği, kurban bağışlarını her yıl düzenli olarak gerçekleştirmektedir. Sizlerde Afrika’da açlık ve yoksulluk sorunları ile mücadele eden gerçek ihtiyaç sahibi bir aileye desteğinizi sağlamak ve kurbanınızı paylaşmak istiyorsanız Öncü Ol İnsani Yardım Derneğine bağışlarınızı kolay ve güvenli bir şekilde ulaştırabilirsiniz. 

galeri
galeri
galeri
galeri
galeri
galeri

$Bağış yapmak ister misin?$
7/24 Destek +90538 568 70 64