Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak, ülkemiz sınırları içerisinden ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere yurtdışındaki yardıma muhtaç ve zor durumda olan yetim çocuklarımıza desteğimizi sağlamaktayız.

Güzel dinimiz bizlere yetim çocuklarımızın başlarının okşanmasını ve onlara destek olmamız gerektiğini buyurmaktadır. Bu sebeple Öncü Ol Derneği olarak dünyanın her bölgesinde ayrım yapmaksızın yardım faaliyetlerimizi yetim çocuklarımıza ulaştırmaktayız. Yetim çocuklarımızın eğitim, barınma, beslenme ve kıyafet gibi en önemli sorunlarına desteğimizi sağlamaktayız.

Yetimhane

Afrika’da yaşanan yoksulluk sorunların en fazla yetim çocuklarımız etkilenmektedir. Yetim çocuklarımızın konaklayabilecekleri güvenli ve rahat bir mekan bulunmamaktadır. Bu sebeple ise yetim çocuklarımız hayatlarını tehlike içerisinde geçirmektedir. Yetimhane projemiz ile birlikte yetim çocuklarımıza güvenli ve rahat konaklama imkanı sağlamaktayız. Bu sayede çocuklarımız hayatlarını güvenli bir şekilde sürdürebileceklerdir.

Burs Yardımı

Yetim çocuklarımızın en büyük sorunlarından birisi de eğitimdir. Eğitim masraflarını karşılayabilecek yakınları olmadığı için Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak, çocuklarımıza burs sağlayarak eğitim masraflarını sağlamakta ve ileride kendi ayakları üzerinde güçlü bir şekilde durmalarına destek olmaktayız. Eğitim yardımları ile birlikte yetim çocuklarımız diğer akranları ile birlikte eşit koşullara sahip olarak eğitim hayatlarından geri de kalmamaktadır.

Beslenme

Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her bölgesinde yaşanan yoksulluk ve ya açlık sorunlarından en fazla etkilenen yetim çocuklarımız olduğu için erzak ve gıda yardımı ile yetim çocuklarımıza desteğimizi sağlamaktayız. Yetim çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekmektedir. Bu sebeple Öncü Ol Derneği olarak erzak yardımları ile desteğimizi sağlamaktayız.

Kıyafet

Yetim çocuklarımız olumsuz koşullara uygun olarak kıyafet bulamamaktadır. Bu sebeple Öncü Ol Derneği olarak bağışçılarımızın desteği ile yetim çocuklarımıza kıyafet desteğinde bulunmaktayız. Bu sayede yetim çocuklarımızı olumsuz hava koşullarına karşı korumaktayız. Kıyafet yardımı ile çocuklarımıza bot, mont, kazak, ayakkabı, pantolon, tişört ve ya iç çamaşırı gibi önemli kıyafetlerini sağlamaktayız.

Öncü Ol İnsani Yardım Derneğimizin yetim çocuklarımız için gerçekleştirmiş olduğu yardım faaliyetlerine sizler de hem yurtiçinden hem de yurtdışından bağışlarınızı sağlayabilirsiniz. 

$Bağış yapmak ister misin?$
7/24 Destek +90538 568 70 64