Afrika’da yaşanan susuzluk sorununa kalıcı desteğimizi sağlamak amacı ile siz değerli bağışçılarımızın yardımları ile birlikte su kuyuları açtırmaktayız.

Her insan sağlıklı ve temiz bir yaşam sürdürebilmesi için su tüketmesi gerekmektedir. Su, her insanın en temel yaşam kaynaklarından biridir. Bu sebeple herkes eşit koşullarda temiz suya ulaşması gerekmektedir. Fakat Afrika’da yaşanan yoksulluk sebebi ile birçok bölge hala temiz suya ulaşmakta zorluklar yaşamaktadır. Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak Afrikalı kardeşlerimize desteğimizi kalıcı olarak sağlamak amacı ile su kuyuları açmaktayız.

Kirli su ve ya susuzluk sorunları sebebi ile Afrika’da birçok insan sağlık sorunları ve hatta ölümler ile mücadele etmektedir. Susuzluk sorunlarından ise en fazla çocuklar etkilenmektedir. Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak Afrika’ya desteklerimizi sağlamak ve insanların temiz suya kavuşabilmelerine yardımcı olabilmek için su kuyusu projesini faaliyete geçirdik.

Derneğimiz, su kuyusu açılmadan önce hangi bölgelerde ciddi su sorunları yaşanıyor ve hangi bölgelere açılırsa insanlar eşit bir şekilde su kuyusuna ulaşabilir gibi önemli tespitlerde bulunmaktadır. Buna göre ise siz değerli bağışçılarımızın desteği ile su kuyularını gerçek ihtiyaç sahibi bölgelere açtırmaktayız.

Su kuyularının inşası tamamlandıktan sonra su kuyularını aktif hale getirmeden önce örnekler almaktayız. Su kuyusundan alınan örnekte suyun içerisinden insanların sağlığı için zararlı maddeler bulunursa su kuyusu aktif olarak kullanımı açılmamaktadır. Bu sebeple insanların sağlığına zarar vermemek için çeşitli kontroller yapıldıktan sonra Afrika halkını temiz su ile buluşturmaktayız.

Sofranızdaki ve ya musluğunuzdan akan temiz suyu gerçek ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isterseniz Öncü Ol İnsani Yardım Derneğine bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Su kuyusu projesine hem yurtiçinden hem de yurtdışından kolay bir şekilde bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak şeffaf ve güven esaslı bir yardım faaliyeti yürütmeyi amaçladığı için su kuyularının açılışlarından siz değerli bağışçılarımıza video ve fotoğraf görüntülerini ulaştırmaktayız. Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak bağış sonrası bilgilendirme mesajlarına oldukça önem vermekteyiz. Bu sebeple su kuyularının açılış görüntülerini sizlerle her zaman paylaşmaktayız. 

galeri
galeri
galeri
galeri
galeri
galeri
galeri
galeri

 

$Bağış yapmak ister misin?$
7/24 Destek +90538 568 70 64