Kurban kesmek, İslam dinimizin en önemli şartlarından biridir. İslam dinimize göre dinen zengin sayılan, hür, ergenlik çağını geçmiş her Müslüman kurban kesmeli ve yardıma muhtaç insanlarla kurban etlerini paylaşmalıdır. Öncü Ol Derneği olarak kurban kesemeyen veya et alamayan onlarca yardıma muhtaç kardeşimize kurban etlerini ulaştırmaktayız.

Öncü Ol Derneği olarak kurban bağışlarını sadece Kurban Bayramı döneminde değil, aynı zamanda yılın diğer zamanlarında adak, akika, sadaka gibi bağışlarla da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Kurban kesemeyen yardıma muhtaç kardeşlerimizin sofralarına bir nebzede olsa destek olabilmek için Kurban Bağışı faaliyetlerimizi yıl içerisinde düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye özen göstermekteyiz.

Öncü Ol Derneği Kurban Bağışı

Peygamber Efendimiz (S.A.V) kurban etlerinin üçe bölünerek hane içerisinde kalacak, eşe ve dosta dağıtılacak, yardıma muhtaç insanlara dağıtılacak şekilde paylaştırılması gerektiğini buyurmaktadır. Öncü Ol Derneği olarak kurban kesen bağışçılarımızla yardıma muhtaç kurban kesemeyen kardeşlerimizi buluşturmaktayız.

Derneğimiz, kurban bağışı için kurban kesimlerini hijyenik ortamlarda işinde ehli kişiler tarafından İslami kurallara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Kurban eti dağıtımlarını da hijyenik koşullara dikkat ederek özenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız.

Kurban bağışlarımız yıl içerisinde devam etmektedir. Kurban Bayramı döneminde bayramın ilk gününden son gününe kadar kesim ve kurban eti dağıtım işlemlerimiz devam etmektedir. Bunun yanı sıra yıl içerisinde adak, sadaka, akika gibi kurban bağışlarını da gerçekleştirerek hem Türkiye’de hem de Afrika, Arakan, Gazze gibi ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırmaktayız.

Öncü Ol Derneği olarak kurban bağışlarımızı gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalışmaktayız. Kurban bağışlarımızı Afrika’da yetimhane kalan yetim çocuklarımıza, yardıma muhtaç ailelere, Arakan bölgesinde kamplarda yaşayan kardeşlerimize veya ülkemiz sınırları içerisinde yoksulluk sorunundan dolayı et alamayan ya da kurban kesemeyen kardeşlerimize ulaştırmaktayız.

Kurbanını Paylaş

Kurban kesemeyen yardıma muhtaç kardeşlerimize kurban etlerini ulaştırabilmek için Öncü Ol Derneğimize bağışlarınızı yapabilirsiniz Kurban bağışınız sayesinde ihtiyaç sahibi onlarca kardeşimizin sofralarına destek olabilirsiniz. Kurban bağışlarınızı hem Türkiye’de hem de yurtdışında Afrika, Arakan, Gazze gibi bölgelerde felaketlerle mücadele eden yardıma muhtaç gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmaktayız.

 

$Bağış yapmak ister misin?$
7/24 Destek +90538 568 70 64