Gönderdiğiniz, kurbanları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.
Öncü Ol İnsani Yardım Derneği olarak, sizlerden aldığımız emanetleri sahiplerine zamanında ulaştırabilmek için, hiç vakit kaybetmeden, önceden bölgede bulunan ekiplerimiz tarafından belirlenen, ihtiyaç sahiplerinin yoğunlukta olduğu bölgelere gitmek istedik ve Bunun için hemen bölgelere doğru yola çıktı.
Altyapı eksikliğine, yağmurun yağması da eklenince ekiplerimiz zaman zaman yollarda ilerleyemez duruma geldiler. Ancak emanetleri yerlerine zamanında ulaştırmamız gerektiğini de biliyorduk. Bu yüzden çamura batmış yollarda, kimi zaman araçla kimi zaman yürüyerek ilerlemeye devam ettik.
Bayram gecesi ekiplerimizin tamamının yardım bölgelerinde daha önceden gidip, hayvanları satın alan ve onlara bakmakla meşgul olan arkadaşlarımıza ulaştıkları haberini aldık. Artık, bayramı bekleme vaktiydi.
Bayram namazının hemen ardından, kesimler başladı.  Gönderdiğiniz emanetler, yerlerine ulaştırılmak üzere kesilip, parçalanıp, paketleniyordu.
İkindi vaktine doğru kesim işlemi tamamlandı. Kesilen kurbanlar, bir yandan paketlenirken, bir yandan da paketlenmiş olanları alıp, selde evleri zarar görenlerin çoğunlukta olduğu mahallere gidilmeye başlandı.
Yol yorgunu olan, yüksek sıcaklıktan ve yağmurun yağmasıyla artan nem oranı ve çamur çalışmalarımızı olumsuz etkilese de tüm yorgunlukların bittiği, sizlerin gönüllerinizin ferahladığı anlar yaşanmaya başlamıştı. Gözleri yolda, acaba unuttular mı bizi zannedenlerin, ekiplerimizi görünce, umutla, tebessümle gözyaşlarıyla yine geldiniz, biz zaten biliyorduk dermiş gibi bakışları vardı ki, tüm yorgunluklara değer. İşte bayram o anda yaşanmaya başlandı. Tebessüm eden gözü yaşlı teyzeler, bayram eden çocuklar, bir anda bizlere yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.
Bu mutluluğa, yaptığınız kurban bağışlarıyla vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bir kez daha sadakati, dostluğu, vefayı ve kardeşliği bu bayramda Afrika’da hissettik. Onların mutlulukları, aldıkları etlerden dolayı değil, dünyanın öbür ucundaki bir Müslüman kardeşinin kendilerini hatırlamasıydı.

 

7/24 Destek +90538 568 70 64