Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onun yanında olmaya gayret eden Derneğimiz, Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Orta Asya gibi farklı coğrafyalarda gıda yardımı faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.
 
Derneğimiz, yürüttüğü gıda yardımı faaliyetleri kapsamında, mazlum coğrafyalarda kumanya, sıcak yemek dağıtım organizasyonları düzenliyor.
 Gıda yardımları mazlum coğrafyalarda gönül köprüleri kuruluyor
 
Yurtdışı gıda yardımları kapsamında derneğimiz, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik, içinde temel gıda malzemeleri bulunan kumanya dağıtımında veya yardım yapılacak bölgenin kültürüne uygun ürünlerden oluşan gıda paketi yardımında bulunuyor. Derneğimiz, aşevleri ve fırınları ile de zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan yardıma muhtaç ailelerin acil gıda ihtiyacını karşılıyor.
 
Dünyanın en büyük iftar sofrasını gönüllerde kurma gayesiyle Ramazan ayında gönül coğrafyamızda toplu iftar organizasyonları düzenliyoruz. Binlerce kişinin katıldığı toplu iftar organizasyonları ile Ramazan’ın bereketini tüm sofralarda paylaşıyoruz.
 
Derneğimiz, inşa ettiği ortak yaşam alanları ile mazlumların yardımına koşuyor
 
Derneğimiz aynı zamanda savaş, doğal afet ve çeşitli nedenlerden ötürü evlerini kaybetmiş veya terk etmek zorunda kalmış kardeşlerimize yönelik ortak yaşam alanları inşa ediyor. Akan gözyaşlarının hiç durmadığı farklı coğrafyalarda bölgenin fizyolojik ve kültürel yapısına uygun olarak çadır, bambu ve konteynır kent gibi yapılarla barınma ihtiyacını karşılıyor. Bunların yanı sıra derneğimiz, okul, yetimhane, cami, medrese, tuvalet, banyo ve oyun parkı gibi sosyal yaşam alanlarının inşa edilmesini sağlayarak ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

 

7/24 Destek +90538 568 70 64