Peygamber efendimiz “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır. Ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez” buyurmuştur.
İnsanlar arası yardımlaşma ve dayanışmayı en güzel ifade eden Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır:” Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.”
Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan derneğimiz, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor.
Derneğimiz siz hayırsever insanların bağışları ile fakir ülkelerde bulunan Müslümanlar kardeşlerimizin iftar sofrasını kuruyor. Ramazan ayında her yıl olduğu gibi dünyanın farklı yerlerindeki mazlum, mülteci, mağdur ve muhtaç kardeşlerimiz için yola çıkıyor.
Her yıl düzenlediğimiz Ramazan Organizasyonunda Ülkemizde ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunuyor, yetim iftarları düzenleniyor, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılıyor, bayramlık giysiler hediye ediliyor, kumanyalar dağıtılıyor, iftar sofraları kuruluyor...
Dünyanın farklı yerlerinde mazlum ve mağdur olan Müslümanlar için zekâtlarınızı, fıtır sadakalarınızı, kumanyalarınızı bağışlayabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz.

 

7/24 Destek +90538 568 70 64